דוחות שנתיים לעצמאים

דוח שנתי למס הכנסה הינו דוח בו מצהיר הנישום לגבי הכנסותיו והכנסות התא המשפחתי בשנת המס החולפת. הדוח כולל הצהרה אודות הכנסות מכל המקורות: הכנסה ממשכורת, הכנסה ממשלח יד או עסק, הכנסות משוק ההון, הכנסות פסיביות, קצבאות ותשלומי ביטוח לאומי ועוד.

 

מי חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה?

על פי החוק - כמעט כולם חייבים בהגשת דוח שנתי למס הכנסה. יחד עם זאת, שר האוצר קבע בתקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דין וחשבון), כי קבוצות אוכלוסיה מסויימות יהיו פטורות מהגשת הדוח השנתי, וכתוצאה מכך מרבית אוכלוסיית הנישומים בישראל פטורה מהגשת הדוח. למשל בעלי הכנסה ממשכורת בלבד עד סכום שנתי של 643,000 ש"ח (לשנת 2017) פטורים מהגשת דוח שנתי.

 

אם כך מי חייב בהגשת דו"ח שנתי בכל זאת? כל מי שהיתה לו הכנסה מעסק או משלח יד בשנת המס, כלומר עצמאיים ובעלי שליטה בחברות (מי שמחזיק 10% ומעלה בחברה). יצוין, כי נישומים שהכנסותיהם (משכר, מדמי שכירות, מריביות וכו') גבוהות מהתקרות הנקובות בתקנות אינם פטורים מהגשת דוח שנתי, וכן קיימים נישומים ספציפיים המפורטים בתקנות החייבים בהגשת דוח שנתי.

לא משנה באם הינך עוסק מורשה, עוסק פטור בכל מקרה בסוף השנה, על פי החוק, עליך להגיש דוח שנתי למס הכנסה. אם הינך מחפש רואה חשבון בקרית גת והסביבה (אשקלון, שדרות, קרית מלאכי וכו') אשמח לתת לך שירות הכולל פתיחת עוסק מורשה או פתיחת עוסק פטור, וכמובן פתיחת חברה בע"מ לרבות שירותי הנהלת חשבונות ייעוץ כיצד כדאי לך להתאגד (עוסק פטור או עוסק מורשה?) וכמובן להגיש לך את הדוח השנתי למס הכנסה תוך מקסום הטבות המס המגיעות לך.

לשיחת ייעוץ ללא כל התחייבות בנושא של הגשת דוח שנתי לעצמאי התקשר - 052-5013834 - או השאר פרטים כאן, ונחזור אליך בהקדם האפשרי.

בקשתך התקבלה בהצלחה

ליצירת קשר בכל שאלה או נושא:

שירותי ראיית חשבון קלאסיים וייעוץ פיננסי - עסקי

תחת קורת גג אחת